Mr. Robot 2. Sezon 9. Bölüm (eps2.7_init_5.fve)

Çeviri:  

Brooke_ishh

Çeviri Puanı:
12345
(21 kişi puan verdi, Ortalama: 4,71 / 5)
Mr. Robot 2. Sezon 9. Bölüm
Loading...
Dizi açıklamaları, yeni bölüm fragmanı ve tüm bölümler için dizi sayfasını ziyaret etmenizi öneririz. Dizinin anasayfası: Mr. Robot

Eğer yapacağınız yorum bölümle ilgili değil ise yorum yapmadan önce lütfen aşağıdaki linke tıklayarak bildirimi okuyun.

Bildirimi okumak için tıklayın.

 • SPOILER(Göster)

  Tyrell aslında Elliot filan değil. İyi ki bir kişilik bölünmesi çıktı da herkesi Elliot’ın alt kimliği ilan etti herkes. Tyrell öyle değil ancak bence ölmedi, yaşıyor. Muhtemelen de ortaya çıkacak gelecek bölümün sonlarına doğru. Mesele oraya doğru kilitlendi çünkü. Benim esas merak ettiğim akıllı evde kimin sesi duyuldu? Tyrell mi?
  0
  0
  • ilkay23 dedi ki:

   SPOILER(Göster)

   Bahsettiğin sahne de arkada ki konuşma stage 2 ile ilgili idi ve aslında elliot tarafından planlandığı hakkındaydı , yazan çizen adam bağıra çağıra o sahnede tyrell wellick var diyor zaten. Seni bilmem ama beni baya inandırdı şu son bölüm , tyrell’in aslında elliot olduğuna.
   0
   1
 • ilkay23 dedi ki:

  SPOILER(Göster)

  Geçen bölüm de yazdığım bütün birleştiremediğim olaylar zelzelesinin sona erdi çok şükür. Dizinin en en en iyi bölümlerinden biriydi ve elliot’ın önce ki bölüm de verdiği “artık sır yok” sözünü de gayet iyi başarmışlar. Bütün parçaların yerine oturması ile birlikte akıllara gelen tek bir soru oluştu şuan o da tyrell wellick’in aslında elliot olup olmaması ki öyle bir gösterildi ki bu , bölüm bittikten sonra ki fragramanı bir izledim abi yok böyle bir şey yönetmen resmen alın size tyrell wellick’in ta kendisi diye bağırıyor elliot için. Özellikle whiterose davası hakkında şimdi anlıyorum ki 2.sezona başlamadan 1.sezonu izlemek gerçekten çok çok mantıklıymış. Eğer izlemiş olmasam muhtemelen unutacaktım bütün yaşananları. Stage 2 da zaten bütün olayları açıklıyor , tyrell wellick yani benim teorime göre elliot , stage 2’i kendisi planlıyor fakat farkında bile değil çünkü mr.robot yani babası elliot’ı uzak tutmaya çalışıyor herşeyi tamamen kavramaması için , darlene ile konuşurken de yorum yapmıştı zaten araya girip. Bir işte şu tyrell wellick ikilemi var kafam da bir de whiterose ile şu e corp ceosu mu müdürü mü artık herneyse onların konuşmaları baya beynimi yaktı , belki angelanın yaptıkları ile alakalı bir şey olabilir ama tam olarak anlayamadım orayı , anlayan varsa ve açıklayabilirse çok sevinirim..
  0
  0
 • Batıkan dedi ki:

  SPOILER(Göster)

  Darlane gg
  0
  0
 • iamtrippingballs dedi ki:

  SPOILER(Göster)

  Açıkca altıçizilen iki büyük olay var ve büyük ihtimal ikisi birbiriyle alakalı.Washington Township Plant ve Voltaj düşüklüğü.Whiterose zamanında başka bir CEO’nun tesisi kapatarak planlarını bozmaya çalıştığını ve bu yüzden öldüğünü söylüyor.Price’da yeşilleri görelim sıfır faizli- ki bu parayla idarenin başına geçip Amerikan hükümetini aradan çekecek bu sayede tesis açık kalacak – yoksa kazandığımı görmektense kaybettiğini görmek isterim diyor.Angela ele geçirdiği gizli belgelerle bu tesisin halk sağlığını ve güvenliğini tehdit ettiğini gösteriyor bize.Normal sınırlamaların üstünde toksik içeriyor.Angela’nın annesini ve Elliot’un babasını kanser eden ne orası tam belli değil.Nükleer bir reaktör olma ihtimali yüksek.Anarşiye ve yıkıma giden bir yol gözüküyor , haliyle de hemen aklımıza “Tyrell Wellick” geliyor.İlk sezon Fun Society’de Tyrell hacklemeyi gerçekleştirirken”Ben Tanrıyım uleaağ!” vs diyordu hatırlarsanız.İntikam , yıkım ve güç peşinde koşuyordu dört nala.Herneyse o geceden sonra ortalıktan kaybolup Elliot 3 gün sonra onun arabasında uyanmıştı.Gelgelelim teoriye; Mr.Robot silahla Tyrell’i vurup öldürmedi ancak Elliot’a öyle söyledi çünkü onu “koruyor”.Zor , acı verici , yıkıcı herşeye kalkan görevi gördüğünü söylemişti Mr.Robot , Elliot bunları kaldıramadığı için.Bu da Stage 2’nin kaosayol açacağını düşündürüyor.İkinci aşama yani Stage 2 , Mr.Robot , Tyrell ve Dark Army ile planlandı aslında o gece ve 3 gün boyunca.Elliot geçen bölümlerde “Artık sır yok , söz veriyorum”demişti hatırlarsanız.Ancak kendi bile bilmediği birşeyi bize nasıl söyleyebilir ki! Sam Esmail gene plot twist peşinde bizi kandıracak namıssız , güvenmeyin.
  0
  0
 • khan61 dedi ki:

  Aabiiiiii gene beynim yandi. Kafa karistirici bir bölüm gene

  SPOILER(Göster)

  tyrell elliot in 3. Kisiligi mi yoksa kafam allak bullak oldu

  0
  0
  • yuruyenkitap dedi ki:

   SPOILER(Göster)

   Abi öyle bir seçenek yok. Bunu kanıtlayan bir tanede olsa olay var. 1. sezonun sonlarına doğru Ellioti Tyrell’ın ofisine -E Corp- gitmişti bilmem hatırlar mısın. Tyrell’ın sekreterine Tyrell nerede diye sormuştu. Yani kendi sekreterine kendisini sorsa kadın duraksar “ne” falan der değil mi? Sekreter ise orada olmadığını söylüyor.
   Yani Tyrell ve Elliot aynı kişi değil.
   0
   1